Twit Attım Dünyanın Her Köşesine: İyi Twit Nasıl Olur?

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri her geçen gün daha da güçlendiriyor. En sık kullandıklarımız arasında yer alan Twitter için insanlar, "Ya işte duştayım, yok yeni yemek yedim şeklinde post giriyorsun ya orası işte" gibi tanımlamalar yapıyor.

Takipçiler ile etkileşimi diğer mecralara oranla daha hızlı olan Twitter aslında bu ifadenin çok ötesinde. Önemli olan doğru twitleri doğru zamanda girmek ve hedef kitle ile kontrollü bir iletişime geçebilmek. Peki nasıl?

Twitler - Kötü Örnek Emsal Teşkil Etmez

Her Anı Paylaşacağım Diye Şartları Zorlamayın!

"Herkese günaydın!", "İşte bir gün daha bitti" tarzında twit atmak istiyorsanız sakın yapmayın! Eminiz paylaşacak daha iyi şeyleriniz vardır:)

İletişiminizde Röntgenci Hissi Tehlikeli Olabilir  röntgenci

Twitter sayesinde belirli kullanıcılarla iletişime geçecekseniz herkesi @ yapıp konunuza dahilmiş gibi yapmak "benim bu konuyla ne alakam var" hissi yaratacaktır. Özel iletişimler için doğrudan mesajlaşmak daha hoş olabilir. Aksi bir durum twitinizle ilgili ağır bir cevapla karşılaşma potansiyelini taşır. Bizden söylemesi.

İnsanları Sinir Etmek İçin Bire Bir

Twitleriniz ile takipçilerinizle iletişimde olmak güzel tabi. "Şu anda ne yapıyorsunuz?" tarzında twitlerinize de mutlaka bir şekilde cevap alacaksınız. Ancak cevap vermeyen ve sinir olmuş, o sırada çok da eğlenceli bir şeyler yapmayan kitlenin daha fazla olma ihtimalini de göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Olumsuz Fikirlerinizi Kendinize Saklayın

Muhalefetten uzak durup, kendinizi cici gösterin demek değil bu. Sadece insanlar sürekli şikayet edip, negatif takılan insan ya da kurumlardan bir süre sonra sıkılacaktır. Artı değer yaratacak fikirlere yönelin.

İlham Verici

Anlık gelen ilhamlarınız çok ilgi çekici olabilir. Ancak siz gene de twit atmadan önce bir kere daha düşünün. Bir kullanıcı bile "Aman boş versene" diyecekse belki de twit atmamak daha iyidir:)

Paylaşmak Güzeldir! Özellikle de Bilgiyi

Tabi bilgiyi paylaşacağım diye 140 karakterin hepsini kullanmak zorunda değilsiniz. Emin olun kimse okuyamayacaktır. Bunun yerine ilgili linkleri kullanmak daha faydalı olacaktır. Az ve öz içerikle güncel bilgileri paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda web siteleri ile de etkileşimi sağlayacağınızdan yönlendirme trafiğini de yükseltmiş olacaksınız.

Takipçilerinizin Düşüncelerini Öğrenin

Twitter her ne kadar rapor ve analiz araçları ile detaylı istatistikler veremese de takipçilerinizle iletişime geçmek size fayda sağlayacaktır. Sorularınıza gelen cevapları Hashtag (#) yöntemi ile takip edebilirsiniz. Ancak bunu yaparken tacizkar ve sinir bozucu olmamaya özen göstermek de fayda var.

Kişisel Twitler İçin

Kendinizle ilgili önemli gördüğünüz bir durum, fikir ya da düşünceyi twit atabilirsiniz. Bu aslında birebir kendi reklamınız olmakla birlikte sizinle aynı paraleldeki insanlar için de ilgi çekici olacaktır. Düşüncelerinizi takipçilerinizin faydasına dönüştürün.

Bir de unutmadan bu yazıyı da twit atarsanız sevinirim. Ne de olsa paylaşmak güzel :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme